Centrum wiedzy o kosmetykach dla włosów - kosmetykidlawlosow.pl

Piękne włosy na życzenie

Bez odpowiedniej pielęgnacji włosów, ale też odpowiedniej diety trudno mówić o ich atrakcyjnym wyglądzie. Na ich zdrowie składa się wiele elementów. Łazienka wyposażona w dobrej jakości kosmetyki do włosów to podstawa. No i nie zapominajmy o jak najrzadszym suszeniu włosów. Jeśli już to chłodnym powietrzem.

 

Odpowiedni dobry szampon jak amen w pacierzu

 

Wybieramy szampon, który będzie odpowiedni dla naszego rodzaju włosów. Jeśli przetłuszczają się pod żadnym pozorem nie możemy używać kiepskiej jakości szamponów lub szamponów do włosów suchych. Dla włosów, które nie są w dobrej kondycji przydadzą się również inne kosmetyki do włosów. Sprawdźmy więc, co jeszcze można stosować.

 

Odżywki do włosów

 

Wygładzona łuska włosa warunkuje blask. Jak jednak osiągnąć taki efekt? Z całą pewnością musimy sięgnąć po jakiś dobry kosmetyk, odżywkę. Ale uwaga !!! Odżywki zbyt często stosowane mogą spowodować odwrotny skutek. Należy się więc w tym wypadku maksimum ostrożności. Pamiętajmy o tym, że im skład w odżywkach mniejszej liczebności, tym odżywka lepsza.

 

A może maska do włosów?

 

Maska do włosów to uzupełnienie odżywki. Niemniej jednak nie należy stosować jej często. Wystarczająco jest przeprowadzić sobie taki zabieg w domowym zaciszu maksimum dwa razy w tygodniu. Kolejna ważna wskazówka !!! Nie nakładamy maski na skórę głowy, tylko wyłącznie na włosy. Dobieramy również jej skład względem potrzeb, jaki mają włosy. To ważne, by nie borykać się przez kilka dni po użyciu maski z włosami, których ni w ząb nie da się na przykład dobrze ułożyć.

2 komentarze

  • Joasia, Październik 19, 2016, 8:29 pm

  Odpowiedz

  Kocham maski. Włosy wyglądają po nich mega zdrowo. Ale to prawda, że nie można ich stosować często.

  • Ewa, Październik 24, 2016, 5:04 pm

  Odpowiedz

  A do cienkich włosów co? 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.