Centrum wiedzy o kosmetykach dla włosów - kosmetykidlawlosow.pl

Co to jest szampon oczyszczający włosy?

Kosmetyki do włosów to cała masa świetnych produktów. Mamy tu tak dużą pomoc, że nawet nie jesteśmy w pełni świadome tego faktu. Ale pielęgnację włosów koniecznie należy zacząć od dogłębnego oczyszczenia włosów, czyli zakupu i stosowania dobrej jakości szamponu oczyszczającego.

Nie każdy szampon jest dobry

 

Jeśli chodzi o szampon oczyszczający to z reguły używa się go w salonach fryzjerskich. Niemniej jednak warto taki posiadać w domu, gdyż warunkuje naprawdę dogłębne oczyszczenie włosów ze wszelkich kosmetyków, ale też warstwy tłuszczu, kurzu. To naprawdę skuteczna pomoc, z której warto korzystać raz w tygodniu. Zwłaszcza panie, które używają różnego rodzaju kosmetyków do stylizacji włosów.

 

Jak to naprawdę działa?

 

Szampon oczyszczający działa dogłębnie. Oczyszcza włosy ze wszelkich zanieczyszczeń. Ponadto otwiera łuski włosa przez co też zalecany jest przed zabiegami nawilżającymi, by składniki mogły dokładniej przeniknąć w strukturę włosów.

 

Potrzebna jeszcze maska do włosów

 

Maska do włosów jest bardzo ważna do zastosowania po umyciu włosów szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosów. Muszą one zostać domknięte. Używamy maski, która będzie odpowiednie względem rodzaju włosów, jaki posiadamy. Pamiętać należy o tym, by na co dzień stosować delikatny szampon, który nie będzie obciążał włosów. Najlepiej wybrać jakiś produkt z serii do codziennego stosowania. Szampon oczyszczający stosujemy bowiem tylko raz w tygodniu z racji tego, że jest dość intensywnie działającym kosmetykiem.

2 komentarze

  • Sara, Grudzień 20, 2016, 6:27 pm

  Odpowiedz

  Mam ten szampon. Jest naprawdę super.

  • Ola, Grudzień 21, 2016, 8:58 pm

  Odpowiedz

  To prawda, że takie oczyszczenie potrzebne jest włosom raz na jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.