Centrum wiedzy o kosmetykach dla włosów - kosmetykidlawlosow.pl

Jakie odżywki do włosów suchych?

Spektakularne efekty dla zniszczonych, matowych i pozbawionych blasku? Są możliwe, jeśli użyjemy odżywek do włosów suchych, których na obecnym rynku znajdziemy naprawdę sporo i to w niesamowitej jakości. Pamiętajmy jednak sprawdzać skład takiej odżywki, by pasował on do rodzaju włosów, jakie się posiada.

Jak powinny działać odżywki do włosów?

 

Odżywka taka przede wszystkim musi posiadać składnik odbudowujący. Włosy suche mają bowiem tendencję do łamania się, rozdwajania. Zmiękczenie włosów to kolejne zadanie odżywki, którą wybierzemy. Jeszcze innymi będą: nawilżenie, wygładzenie i nadanie połysku oraz dogłębne odżywienie dzięki składowi witaminowo-mineralnemu.

 

Włosy miękkie i miłe w dotyku

 

To efekt długofalowego stosowania dobrej jakości odpowiednich kosmetyków do włosów. Warte uwagi w składzie kosmetyków do tytułowego rodzaju włosów są: keratyna, skrzyp polny, gliceryna, witamina E, ekstrakt z winogron, ale też wiele innych.

 

Wolne rodniki a suche włosy

 

Każdy z nas dobrze wie, że walka z wolnymi rodnikami jest zasadna. W przypadku włosów nie jest inaczej. W kosmetykach do suchych włosów warto szukać więc wszelkich kwasów owocowych, które świetnie radzą sobie z wolnymi rodnikami. Ponadto mają wpływ na wygląd włosów, które stają się po ich użyciu o wiele bardziej delikatne, nawilżone. Dzieje się tak za sprawą zamknięcia łusek, które jeśli pozostają otwarte, włosy wyglądają nieatrakcyjnie i bardzo często też elektryzują się. Jak widać owoce to samo zdrowie również do stosowania zewnętrznego.

2 komentarze

  • Aneta, Listopad 23, 2016, 7:18 pm

  Odpowiedz

  Zawsze zwracam uwagę na skład odżywek 🙂

  • Daria, Listopad 29, 2016, 8:02 pm

  Odpowiedz

  Muszę sprawić sobie jakąś nowość 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.