Centrum wiedzy o kosmetykach dla włosów - kosmetykidlawlosow.pl

Jak naprawdę jest z tym serum do włosów?

Serum do włosów to silny kosmetyk. Trzeba więc uważać. To znaczy stosować z umiarem, jak się zaleca. Ale to prawda, że potrafi zdziałać cuda tuż przed wielkim wyjściem, ważnym spotkaniem. Efekty są zdumiewające i bardzo szybkie. Dlaczego akurat właśnie serum ma takie działanie? Bo intensywnie nawilża włosy.

 

Kiedy włosy po prostu źle wyglądają

 

Włosy, którym brakuje blasku, objętości, nie są sprężyste, prezentują się nieatrakcyjnie. Nie ma jednak powodów do rozpaczy. Bo z takim problemem świetnie radzą sobie kosmetyki do włosów. Wcale nie muszą to być kosmetyki z górnej półki. Koniecznie muszą być jednak odpowiednio dobrane do rodzaju włosów, jaki posiadamy.

 

Jak działa serum?

 

Serum działa kompleksowo. Pomoże nie tylko w przywróceniu blasku włosów, ale też zacznie działać na rozdwajające się końcówki, zmniejszy ich łamliwość. Dogłębnie nawilży strukturę włosów, dzięki czemu staną się one gładkie, a o braku połysku bardzo szybko zapomnimy. Serum zazwyczaj zawiera witaminy A+E, więc wzmocni i odżywi zniszczone partie włosów.

 

Jak stosuje się serum?

 

Serum można stosować jako jednorazową kurację lub długofalową, właściwie przez cały rok. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, by nie było to więcej niż dwa razy w tygodniu. Zwykle serum nakłada się na umyte wilgotne włosy. Wmasowuje. Pozostawia na około 5-10 minut, po czym dokładnie spłukuje. Warto dopasować sobie dokładnie rodzaj tego kosmetyku względem potrzeb tak, by efekty były stosunkowo szybko zauważalne.

2 komentarze

  • Kamila, Listopad 4, 2016, 6:46 pm

  Odpowiedz

  Po serum włosy zawsze wyglądają ekstra 😀

  • Basia, Listopad 7, 2016, 6:48 pm

  Odpowiedz

  Nie używałam. Spróbuję 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.